Uživajte v namiznem tenisu
  • NOVICE

Belokranjska namiznoteniška liga – BNTL, je glavni prepoznavni znak črnomaljskih in tudi belokranjskih igralcev namiznega tenisa. Prva BNTL je bila izvedena v sezoni 1996/97.

V ligi nastopajo ekipe iz Bele krajine, kjer se zmaga igralca istočasno točkuje pri tekmovanju za naziv Najboljši v Beli krajini – NVBK. Tako bi lahko rekli, da je BNTL ekipno tekmovanje, medtem ko je NVBK tekmovanje v posamični konkurenci.

Namizni tenis v Beli krajini se je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja (1980) rekreativno igral v Črnomlju v okviru podjetij ( Belt, Begrad,…). Tako so se loparji vihteli od Vinice v gostilni pri Školniku, v Tribučah v gasilskem domu, v Starem trgu v osnovni šoli, v Metliki v okviru podjetij (Beti,…), v Gradacu pri Metliki v kulturnem domu do vaških gasilskih domovih in še kje.

Marsikdo se je namiznega tenisa naučil v internatu med šolanjem ali med služenjem vojaškega roka.

Vse rezultate in lestvice po sezonah dobite na spodnjih zavihkih.

Tekmovanja v namiznem tenisu v letih 1980 – 1990 v Beli krajini so bila organizirana v okviru sindikalnih iger, namiznoteniške turnirje so organizirali na Butoraju, v Semiču in v Gradacu pri Metliki v okviru krajevnih praznikov.

Do leta 1996 se je izoblikovalo dovolj veliko jedro namiznoteniških igralcev iz celotne Bele krajine, ki smo hoteli nekaj več in tako je nastala Belokranjska namiznoteniška liga – BNTL.

Veliko nas je, ki smo BNTL-ju zvesti od začetka, nekateri so se pridružili kasneje, nekateri so odšli, nekateri so se priključili kasneje. V ligi občasno sodelujejo tudi igralci iz Novega mesta in Hrvaške. Število sodelujočih igralcev skozi celotno zgodovino BNTL-ja se vsakoletno giblje med 20 in 30, včasih celo več. Od leta 2000 vse aktivnosti okrog BNTL-ja vodi Namiznoteniški klub Bela krajina, ki je dejansko otrok BNTL-ja, saj je nastal tudi zaradi organizacijskih potreb BNTL-ja.

#EkipaKlubJesen Z-PPomlad Z-PSkupaj točk
1.MAS TECHNTKBK8/14/025
2.BAR PAVLIČNTKBK8/12/223
3.ŠD LOKVENTKBK7/23/123
4.DREAM TEAMNTKBK7/21/321
5.RH BIRO MMNTKBK5/40/418
6.ŠD BUTORAJNTKBK4/54/021
7.2F2PNTKBK3/62/218
8.ŠD TRIBUČENTKBK2/72/217
9.ODPISANINTKBK0/92/215
10.K2NTKBK1/80/414
EkipaČlani ekipe
MAS TECHJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
BAR PAVLIČJurij Kure, Franjo Capan, Zvone Stanešić
ŠD LOKVEThomas Kuhar, Damjan Dulc, Miha Pečarič
DREAM TEAMTomaž Pezdirc, Sergej Jelenc
RH BIRO MMZlatko Štravs, Jaka Malnarič
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Aleš Hudelja
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab, Ivan Kajin
ŠD TRIBUÈEJanez Horvat, Rajko Trempus
ODPISANIMatej Weiss, Damijan Butala
K2Roman Markovič, Igor Melinček
#EkipaKlubZmagePoraziTočke
1.BAR PAVLIČNTKBK13026
2.HURICANNTKMET12125
3.DREAM TEAMNTKBK10323
4.COLIBRINTKMET10323
5.2F2PNTKBK9422
6.TOP - SPINNTKMET8521
7.BIRO MMNTKBK6719
8.ŠD BUTORAJ 1NTKBK6719
9.BREZOVICANTKMET5818
10.SUHORNTKMET5818
11.ŠD BUTORAJ 2NTKBK31016
12.PETROL BS SEMIČNTKBK31016
13.OPTIMISTINTKMET11214
14.MIDVANTKMET01313
EkipaČlani ekipe
BAR PAVLIČFranjo Capan, Jurij Kure
HURICANMarko, Robert Brajkovič
DREAM TEAMSergej Jelenc, Tomaž Pezdirc
COLIBRIZoran Mihajlovič, Drago Fember
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
TOP - SPINStane Vlašič, Jovica Dančulovič
BIRO MMZlatko Štravs, Jaka Malnarič
ŠD BUTORAJ 1Aleš Hudelja, Zvone Stanešič
BREZOVICAGoran Badovinac, Drago Badovinac
SUHORBranko Turk, Andrej Puljak
ŠD BUTORAJ 2Marko Panjan, Ivan Klobučar
PETROL BS SEMIČRajko Trempus, Matej Weiss, Damjan Dulc
OPTIMISTIMatej Jurečič, Niko Badovinac, Drago Prevalšek
MIDVABojan Štojs, Gregor Grahek
#EkipaKlubZmagePoraziTočke
1.ŠD RUDARNTKBK7014
2.MOJSTRINTKBK6113
3.BRKOTINTKBK5212
4.2F2PNTKBK4311
5.ŠD BUTORAJNTKBK3410
6.PREZIDENTINTKBK259
7.PETROL BS SEMIČNTKBK168
8.ŠD TRIBUČENTKBK077
EkipaČlani ekipe
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
MOJSTRISergej Jelenc, Tomas, Kuhar
BRKOTIZvone Stanešić, Jurij Kure
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Aleš Hudelja
PREZIDENTITomaž Pezdirc, Ivan Kajin, Igor Melinček
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Rajko Trempus
ŠD TRIBUČEEdi Grahek, Roman Cvitkovič
#EkipaKlubJesen Z-PPomlad Z-PSkupaj točk
1.MAJS BOJSINTKBK8/08/032
2.VULKANIZERSTVO PEČARIČNTKBK7/17/130
3.ŠD RUDARNTKBK6/26/228
4.REPROMAT METLIKANTKBK4/45/325
5.2F2PNTKBK4/43/523
6.ŠD BUTORAJNTKBK4/42/622
7.BS PETROL SEMIČNTKBK2/63/521
8.ZMAGOVALCANTKBK1/72/619
9.ŠD TRIBUČENTKBK0/80/816
EkipaČlani ekipe
MAJS BOJSIJožko Omerzel, Mitja Omerzel, Domen Zupančič
VULKANIZERSTVO PEČARIČDamjan Dulc, Franjo Capan
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
REPROMAT METLIKAZvone Stanešič, Aleš Hudelja
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Sergej Jelenc
BS PETROL SEMIČMatej Weiss, Tomaž Pezdirc
ZMAGOVALCAMatjaž Murn, Zlatko Štravs
ŠD TRIBUČEAndrej Štefanc, Edi Grahek
#EkipaKlubZmagePoraziTočke
1.MAJS BOJSINTKBK9018
2.VULKANIZERSTVO PEČARIČNTKBK8117
3.ŠD RUDARNTKBK7216
4.JANIBONTKBK6315
5.REPROMAT METLIKANTKBK5414
6.ZMAGOVALCANTKBK3612
7.DREAM TEAMNTKBK3612
8.PETROL BS SEMIČNTKBK2711
9.ŠD BUTORAJNTKBK2711
10.ŠD TRIBUČENTKBK099
EkipaČlani ekipe
MAJS BOJSIJožko Omerzel, Mitja Omerzel, Domen Zupančič
VULKANIZERSTVO PEČARIČDamjan Dulc, Franjo Capan
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
JANIBOIgor Kapš, Andrej Žvab
REPROMAT METLIKAAleš Hudelja, Zvone Stanešič
ZMAGOVALCAMatjaž Murn, Zlatko Štravs
DREAM TEAMTomaž Pezdirc, Kristjan Rožmarin
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Andrej Kmetič, Rajko Trempus
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Antonija Bahor
ŠD TRIBUČEAndrej Štefanc, Edi Grahek
#EkipaKlubZmagePoraziTočke
1.EKO ŽUPNCANTKBK12024
2.MAKOMA D.O.O.NTKBK11123
3.JANIBONTKBK10222
4.METLIKA 2NTKMET8319
5.PETROL BS SEMIČNTKBK7519
6.METLIKA 1NTKMET7418
7.ŠD GRADACNTKBK6618
8.NEVER GIVE UPNTKBK5717
9.METLIKA 4NTKMET4816
10.ŠD TRIBUČENTKBK21014
11.DREAM TEAMNTKBKK11113
12.METLIKA 3NTKMET11012
13.ACUDANTKBK1810
EkipaČlani ekipe
EKO ŽUPNCAJožko Omerzel, Mitja Omerzel
MAKOMA D.O.O.Jani Dražumerič, Franjo Capan, Tomi Blagojevič
JANIBOIgor Kapš, Andrej Žvab
METLIKA 2Robert Brajković, Niko Badovinac
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Tomaž Pezdirc
METLIKA 1Boris Govednik, Drago Fember, Drago Prevalšek, Marko Gačnik
ŠD GRADACZlatko Štravs, Jaka Malnarič, Igor Rus
NEVER GIVE UPAntonija Bahor, Ivan Klobučar, Kristjan Rožmarin
METLIKA 4Stane Vlašič, Rudi Vlašič
ŠD TRIBUČEEdi Grahek, Andrej Kmetič, Janez Horvat
DREAM TEAMJani Težak, Jože Rus
METLIKA 3Jovica Dančulović, Gregor Prevaljšek
ACUDAAndrej Štefanc, Albin Etemov

Zapri meni