Uživajte v namiznem tenisu

Časovnica kluba

1996

Pričetek v belokranjski namiznoteniški ligi

Leta 1996 pričnemo s sodelovanjem v Belokranjski namiznoteniški ligi (v nadaljevanju BNTL).

Ustanovitev kluba

Namiznoteniški klub (v nadaljevanju NTK) je bil ustanovljen 21. 04. 2000 v Črnomlju pod imenom Namiznoteniški klub Črnomelj. Največja zasluga za ustanovitev gre Damjanu Dulcu, ki je bil pobudnik za ustanovitev kluba. Pri prvih korakih sta nam zelo pomagala Marko Zupanič pri pravnih zadevah in Milan Kordič iz Športne zveze Črnomelj pri pisarniških opravilih.

Z ustanovitvijo kluba smo želeli povezati predvsem belokranjske igralce namiznega tenisa. NTK je takoj po ustanovitvi prevzel vodenje BNTL-ja, katero uspešno vodi še danes. Tako vsako leto poteka BNTL, v kateri sodeluje večje število ekip z večjim številom skupnih igralcev.

Eden od razlogov za ustanovitev kluba je bila tudi želja, da bi preko kluba lažje promovirali namizni tenis v osnovnih šolah in pridobili otroke za trening namiznega tenisa, vendar smo bili pri tem samo delno uspešni.

Novo ime kluba

Leta 2002 smo klub preimenovali v Namiznoteniški klub Bela krajina (v nadaljevanju NTK Bela krajina), saj želimo združevati člane iz celotne Bele krajine.

Delo z otroki

Delo z otroki je potekalo v dveh ločenih obdobjih. Prvo obdobje je potekalo v okviru namiznoteniškega krožka v OŠ Mirana Jarca v Črnomlju do leta 2003 pod vodstvom našega člana Damjana Dulca.

Preuredili zapuščen prostor v dvorano

Ob pomoči Občine Črnomelj smo leta 2008 obnovili zapuščene prostore bivše kuhinje na Majeru, kjer smo uredili klubski prostor z dvorano, kjer domujemo še danes.

Delo z otroki

Drugo obdobje dela z otroki je potekalo od leta 2008 do leta 20011 v klubskih prostorih na Majeru, pod vodstvom Damjana Dulca in občasno tudi pomočnikov.

Prvi mednarodni turnir za rekreativce v namiznem tenisu

V počastitev praznika Občine Črnomelj smo organizirali prvi mednarodni turnir za rekreativce v namiznem tenisu, ki je postal že tradicionalen z veliko mednarodno udeležbo. Turnir organiziramo vsako leto v februarju, v športni dvorani OŠ Mirana Jarca Črnomelj.

ŠTEVILČNOST

Namiznoteniški klub Bela krajina v povprečju vsako leto šteje okrog 40 članov.

UDELEŽBA

Ker je namizni tenis večgeneracijski šport, je priljubljen tudi pri starejših…

AKTUALNO VODSTVO KLUBA

UPRAVNI ODBOR
Predsednik : Jani Dražumerič
Tajnik: Matej Weiss
Blagajnik: Andrej Žvab
Člana UO-ja: Andrej Kmetič in Ivo Blažič

Namiznoteniški klub Bela krajina
Čardak 9
​​​SI-8340 Črnomelj

NADZORNI ODBOR
Drago Črnič, Ivan Klobučar in Igor Kapš
Disciplinska komisija: Antonija Bahor, Tomi Blagojevič in Tomas Kuhar. Namestnika: Jože Rus in Peter Štefanič

POIMENSKI KRONOLOŠKI SEZNAM DOSEDANJIH VODSTEV NTK BELA KRAJINA IN FUNKCIJE, KI SO JIM BILE ZAUPANE​

Od ustanovitve leta 2000 do leta 2002:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2002 do leta 2004:
Predsednik: Stanislav Malerič, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2004 do leta 2006:
Predsednik: Stanislav Malerič, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2006 do leta 2008:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnika: Maja Pucelj, Andrej Žvab, blagajnik: Jaka Malnarič.
Od leta 2008 do leta 2010:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Jani Dražumerič, blagajnik: Jaka Malnarič.

Od leta 2010 do leta 2011:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Sergej Jelenc.

Od leta 2011 do leta 2015:
Predsednik: Tomaž Pezdirc, tajnika: Matej Weiss, Jani Dražumerič, blagajnik: Sergej Jelenc.

Od leta 2015 do aprila 2017:
Predsednik: Tomaž Pezdirc, tajnik: Matej Weiss, blagajnik: Andrej Žvab.

NTK Bela krajina je uradno registrirano društvo pri Upravni enoti Črnomelj, Oddelek za notranje zadeve, z dnem 13. 06. 2000, 21. 02. 2002 in 10. 11. 2011 pod zaporedno številko 170. Društvo ni davčni zavezanec.

– matična številka društva: 1183052000
– davčna številka društva: 87321173
– poslovni račun pri Banka Intesa Sanpaolo d.d., Koper: IBAN SI56 1010 0005 6355 346

Zapri meni