Namiznoteniški klub Bela krajina

ZGODOVINA NTK BELA KRAJINA​

Namiznoteniški klub Bela krajina, v nadaljevanju NTK Bela krajina, je bil ustanovljen 21. 04. 2000 v Črnomlju pod imenom Namiznoteniški klub Črnomelj, vendar smo ga leta 2002 preimenovali v Namiznoteniški klub Bela krajina, saj želimo združevati člane iz celotne Bele krajine. Največja zasluga za ustanovitev NTK Bela krajina gre Damjanu Dulcu, ki je bil pobudnik za ustanovitev kluba. Pri prvih korakih sta nam zelo pomagala Marko Zupanič pri pravnih zadevah in Milan Kordič iz Športne zveze Črnomelj pri pisarniških opravilih.

Z ustanovitvijo NTK Bela krajina smo želeli povezati predvsem belokranjske igralce namiznega tenisa, ki smo že od leta 1996 sodelovali v Belokranjski namiznoteniški ligi – BNTL. NTK je takoj po ustanovitvi prevzel vodenje BNTL-ja, katero uspešno vodi še danes. Vsako leto tako poteka BNTL, v kateri sodeluje večje število ekip z večjim številom skupnih igralcev.

Ob pomoči Občine Črnomelj smo leta 2008 obnovili zapuščene prostore bivše kuhinje na Majeru, kjer smo uredili klubski prostor z dvorano, kjer domujemo še danes.

Namiznoteniški klub Bela krajina
Čardak 9
​​​SI-8340 Črnomelj

​Kmalu po ustanovitvi smo pričeli organizirati vsakoletne mednarodne namiznoteniške turnirje v počastitev praznika Občine Črnomelj, ki so že postali tradicionalni z veliko udeležbo in jih brez prekinitve prirejamo od leta 2008.

Eden od razlogov za ustanovitev kluba je bila tudi želja, da bi preko kluba lažje promovirali namizni tenis v osnovnih šolah in pridobili otroke za trening namiznega tenisa, vendar smo bili pri tem samo delno uspešni.

​V letu 2011 smo bili zaradi upada števila učencev in pomanjkanja finančnih sredstev program dela z otroki primorani ustaviti. Upamo, da samo začasno. V klubu smo do sedaj s pomočjo Športne zveze Črnomelj izšolali enega trenerja in tri sodnike namiznega tenisa.

Delo z otroki je potekalo v dveh ločenih obdobjih:
• prvo obdobje je potekalo v okviru namiznoteniškega krožka v OŠ Otona Župančiča v Črnomlju do leta 2003 pod vodstvom našega člana Damjana Dulca.

• ​drugo obdobje je potekalo od leta 2008 do leta 20011 v klubskih prostorih na Majeru, pod vodstvom Damjana Dulca in občasno tudi pomočnikov.

​V letu 2011 smo bili zaradi upada števila učencev in pomanjkanja finančnih sredstev program dela z otroki primorani ustaviti. Upamo, da samo začasno. NT klub Bela krajina v povprečju vsako leto šteje okrog 40 članov.

AKTUALNO VODSTVO KLUBA​

Upravni odbor:

• Predsednik : Jani Dražumerič
• Tajnik: Matej Weiss
• Blagajnik: Andrej Žvab
• Člana UO-ja: Andrej Kmetič in Ivo Blažič.

Nadzorni odbor: Drago Črnič, Ivan Klobučar in Igor Kapš.
Disciplinska komisija: Antonija Bahor, Tomi Blagojevič in Tomas Kuhar. Namestnika: Jože Rus in Peter Štefanič.

POIMENSKI KRONOLOŠKI SEZNAM DOSEDANJIH VODSTEV NTK BELA KRAJINA IN FUNKCIJE, KI SO JIM BILE ZAUPANE​

Od ustanovitve leta 2000 do leta 2002:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2002 do leta 2004:
Predsednik: Stanislav Malerič, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2004 do leta 2006:
Predsednik: Stanislav Malerič, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Jurij Kure.

Od leta 2006 do leta 2008:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnika: Maja Pucelj, Andrej Žvab, blagajnik: Jaka Malnarič.
Od leta 2008 do leta 2010:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Jani Dražumerič, blagajnik: Jaka Malnarič.

Od leta 2010 do leta 2011:
Predsednik: Damjan Dulc, tajnik: Tomaž Pezdirc, blagajnik: Sergej Jelenc.

Od leta 2011 do leta 2015:
Predsednik: Tomaž Pezdirc, tajnika: Matej Weiss, Jani Dražumerič, blagajnik: Sergej Jelenc.

Od leta 2015 do aprila 2017:
Predsednik: Tomaž Pezdirc, tajnik: Matej Weiss, blagajnik: Andrej Žvab.

NTK Bela krajina je uradno registrirano društvo pri Upravni enoti Črnomelj, Oddelek za notranje zadeve, z dnem 13. 06. 2000, 21. 02. 2002 in 10. 11. 2011 pod zaporedno številko 170. Društvo ni davčni zavezanec.

– matična številka društva: 1183052000
– davčna številka društva: 87321173
– poslovni račun pri Banka Intesa Sanpaolo d.d., Koper: IBAN SI56 1010 0005 6355 346

Zapri meni