Namizni tenis v Beli krajini se je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja (1980) rekreativno igral v Črnomlju v okviru podjetij ( Belt, Begrad,…). Tako so se loparji vihteli od Vinice v gostilni pri Školniku, v Tribučah v gasilskem domu, v Starem trgu v osnovni šoli, v Metliki v okviru podjetij (Beti,…), v Gradacu pri Metliki v kulturnem domu do vaških gasilskih domovih in še kje.

Marsikdo se je namiznega tenisa naučil v internatu med šolanjem ali med služenjem vojaškega roka.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Belokranjska namiznoteniška liga – BNTL, je glavni prepoznavni znak črnomaljskih in tudi belokranjskih igralcev namiznega tenisa. Prva BNTL je bila izvedena v sezoni 1996/97.

V ligi nastopajo ekipe iz Bele krajine, kjer se zmaga igralca istočasno točkuje pri tekmovanju za naziv Najboljši v Beli krajini – NVBK. Tako bi lahko rekli, da je BNTL ekipno tekmovanje, medtem ko je NVBK tekmovanje v posamični konkurenci.

Vse rezultate in lestvice po sezonah dobite na spodnjih zavihkih.

Tekmovanja v namiznem tenisu v letih 1980 – 1990 v Beli krajini so bila organizirana v okviru sindikalnih iger, namiznoteniške turnirje so organizirali na Butoraju, v Semiču in v Gradacu pri Metliki v okviru krajevnih praznikov.

Do leta 1996 se je izoblikovalo dovolj veliko jedro namiznoteniških igralcev iz celotne Bele krajine, ki smo hoteli nekaj več in tako je nastala Belokranjska namiznoteniška liga – BNTL.

Veliko nas je, ki smo BNTL-ju zvesti od začetka, nekateri so se pridružili kasneje, nekateri so odšli, nekateri so se priključili kasneje. V ligi občasno sodelujejo tudi igralci iz Novega mesta in Hrvaške. Število sodelujočih igralcev skozi celotno zgodovino BNTL-ja se vsakoletno giblje med 20 in 30, včasih celo več. Od leta 2000 vse aktivnosti okrog BNTL-ja vodi Namiznoteniški klub Bela krajina, ki je dejansko otrok BNTL-ja, saj je nastal tudi zaradi organizacijskih potreb BNTL-ja.

Več informacij o vseh tekmovanjih najdete tukaj.

#EKIPAOZP+-+/-T
1.PETROL BS SEMIČ87126141215
2.BRKOTI87127131415
3.KNOCKOUT86225151014
4.ŠD BUTORAJ853202013
5.BAR PICCOLO85325151013
6.BELA KRAJINA8351822-411
7.DREAM TEAM8261327-1410
8.EMOS & JANIBO8171525-109
9.BLANČANI881129-188

EKIPAČLANI EKIPE
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Andrej Štefanc
BRKOTIJurij Kure, Zvone Stanešić
KNOCKOUTJani Dražumerič, Andrej Kmetič
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Kristjan Rožmarin
BAR PICCOLOMarko Panjan, Igor Kapš
BELA KRAJINAAntonija Bahor, Janez Horvat, Rajko Trempus
DREAM TEAMJani Težak, Tomaž Pezdirc, Ivan Kajin
EMOS & JANIBOAndrej Žvab, Jože Rus
BLANČANITomas Kuhar, Jurij Žvab

#EKIPAOZP+-+/-T
1.2F2P65120101011
2.BRKOTI64220101010
3.JANIBO6421713410
4.ŠD TRIBUČE6421614210
5.ŠD BUTORAJ6241218-68
6.BELA KRAJINA6241218-68
7.ŠAMPINJONI66822-146

EKIPAČLANI EKIPE
2F2PAndrej Kmetič, Igor Kapš
JANIBOAndrej Žvab, Jani Težak
ŠD TRIBUČEEdi Grahek, Tomaž Pezdirc
BRKOTIDamjan Dulc, Jurij Kure, Zvone Stanešić
BELA KRAJINAAntonija Bahor, Zlatko Štravs
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Janez Horvat, Rajko Trempus
ŠAMPINJONIJani Dražumerič, Jože Rus

#EKIPAKLUBOZP+-+/-T
1.EKO ŽUPNCANTKBK1212606024
2.MAKOMA D.O.O.NTKBK1211148123623
3.JANIBONTKBK1210243172622
4.METLIKA 2NTKMET11833124719
5.PETROL BS SEMIČNTKBK12753228419
6.METLIKA 1NTKMET11743223918
7.ŠD GRADACNTKBK12662931-218
8.NEVER GIVE UPNTKBK12572931-217
9.METLIKA 4NTKMET12482436-1216
10.ŠD TRIBUČENTKBK122101644-2814
11.DREAM TEAMNTKBK12111654-4813
12.METLIKA 3NTKMET111102035-1512
13.ACUDANTKBK918540-3510

EKIPAČLANI EKIPE
EKO ŽUPNCAJožko Omerzel, Mitja Omerzel
MAKOMA D.O.O.Jani Dražumerič, Franjo Capan, Tomi Blagojevič
JANIBOIgor Kapš, Andrej Žvab
METLIKA 2Robert Brajković, Niko Badovinac
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Tomaž Pezdirc
METLIKA 1Boris Govednik, Drago Fember, Drago Prevalšek, Marko Gačnik
ŠD GRADACZlatko Štravs, Jaka Malnarič, Igor Rus
NEVER GIVE UPAntonija Bahor, Ivan Klobučar, Kristjan Rožmarin
METLIKA 4Stane Vlašič, Rudi Vlašič
ŠD TRIBUČEEdi Grahek, Andrej Kmetič, Janez Horvat
DREAM TEAMJani Težak, Jože Rus
METLIKA 3Jovica Dančulović, Gregor Prevaljšek
ACUDAAndrej Štefanc, Albin Etemov

#EKIPAOZP+-+/-T
1.MAJS BOJSI994414318
2.VULKANIZERSTVO PEÄČARIČ9814053517
3.ŠD RUDAR97235102516
4.JANIBO96329161315
5.REPROMAT METLIKA9541926-714
6.ZMAGOVALCA9361431-1712
7.DREAM TEAM9361332-1912
8.PETROL BS SEMIČ9271332-1911
9.ŠD BUTORAJ9271134-2311
10.ŠD TRIBUČE99738-319

EKIPAČLANI EKIPE
MAJS BOJSIJožko Omerzel, Mitja Omerzel, Domen Zupančič
VULKANIZERSTVO PEČARIČDamjan Dulc, Franjo Capan
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
JANIBOIgor Kapš, Andrej Žvab
REPROMAT METLIKAAleš Hudelja, Zvone Stanešič
ZMAGOVALCAMatjaž Murn, Zlatko Štravs
DREAM TEAMTomaž Pezdirc, Kristjan Rožmarin
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Andrej Kmetič, Rajko Trempus
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Antonija Bahor
ŠD TRIBUČEAndrej Štefanc, Edi Grahek

#EKIPAJESEN Z-PJESEN TPOMLAD Z-PPOMLAD TSKUPAJ T
1.MAJS BOJSI8/0168/01632
2.VULKANIZERSTVO PEÄČARIČ7/1157/11530
3.ŠD RUDAR6/2146/21428
4.REPROMAT METLIKA4/4125/31325
5.2F2P4/4123/51123
6.ŠD BUTORAJ4/4122/61022
7.BS PETROL SEMIČ2/6103/51121
8.ZMAGOVALCA1/792/61019
9.ŠD TRIBUÄŚE0/880/8816

EKIPAČLANI EKIPE
MAJS BOJSIJožko Omerzel, Mitja Omerzel, Domen Zupančič
VULKANIZERSTVO PEČARIČDamjan Dulc, Franjo Capan
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
REPROMAT METLIKAZvone Stanešič, Aleš Hudelja
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Sergej Jelenc
BS PETROL SEMIČMatej Weiss, Tomaž Pezdirc
ZMAGOVALCAMatjaž Murn, Zlatko Štravs
ŠD TRIBUČEAndrej Štefanc, Edi Grahek

#EkipaOZP+-+/-T
1.ŠD RUDAR773052514
2.MOJSTRI7612872113
3.BRKOTI7522015512
4.2F2P7431718-111
5.ŠD BUTORAJ7341718-110
6.PREZIDENTI7251520-59
7.PETROL BS SEMIČ7161025-158
8.ŠD TRIBUČE77332-297

EKIPAČLANI EKIPE
ŠD RUDARJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
MOJSTRISergej Jelenc, Tomas, Kuhar
BRKOTIZvone Stanešić, Jurij Kure
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Aleš Hudelja
PREZIDENTITomaž Pezdirc, Ivan Kajin, Igor Melinček
PETROL BS SEMIČMatej Weiss, Rajko Trempus
ŠD TRIBUČEEdi Grahek, Roman Cvitkovič

#EKIPAKLUBOZP+-+/-T
1.BAR PAVLIČNTKBK13135965326
2.HURICANNTKMET131215875125
3.DREAM TEAMNTKBK1310345202523
4.COLIBRINTKMET1310348173123
5.2F2PNTKBK139442231922
6.TOP - SPINNTKMET138538271121
7.BIRO MMNTKBK13673233-119
8.ŠD BUTORAJ 1NTKBK13672837-919
9.BREZOVICANTKMET13582342-1918
10.SUHORNTKMET13582738-1118
11.ŠD BUTORAJ 2NTKBK122101644-2814
12.PETROL BS SEMIČNTKBK133102441-1716
13.OPTIMISTINTKMET13112956-4714
14.MIDVANTKMET1212159-5812

EKIPAČLANI EKIPE
BAR PAVLIČFranjo Capan, Jurij Kure
HURICANMarko, Robert Brajkovič
DREAM TEAMSergej Jelenc, Tomaž Pezdirc
COLIBRIZoran Mihajlovič, Drago Fember
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
TOP - SPINStane Vlašič, Jovica Dančulovič
BIRO MMZlatko Štravs, Jaka Malnarič
ŠD BUTORAJ 1Aleš Hudelja, Zvone Stanešič
BREZOVICAGoran Badovinac, Drago Badovinac
SUHORBranko Turk, Andrej Puljak
ŠD BUTORAJ 2Marko Panjan, Ivan Klobučar
PETROL BS SEMIČRajko Trempus, Matej Weiss, Damjan Dulc
OPTIMISTIMatej Jurečič, Niko Badovinac, Drago Prevalšek
MIDVABojan Štojs, Gregor Grahek

#EKIPAKLUBJESEN Z-PPOMLAD Z-PT
1.MAS TECHNTKBK8/14/025
2.BAR PAVLIČNTKBK8/12/223
3.ŠD LOKVENTKBK7/23/123
4.DREAM TEAMNTKBK7/21/321
5.RH BIRO MMNTKBK5/40/418
6.ŠD BUTORAJNTKBK4/54/021
7.2F2PNTKBK3/62/218
8.ŠD TRIBUČENTKBK2/72/217
9.ODPISANINTKBK0/92/215
10.K2NTKBK1/80/414

EKIPAČLANI EKIPE
MAS TECHJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
BAR PAVLIČJurij Kure, Franjo Capan, Zvone Stanešić
ŠD LOKVEThomas Kuhar, Damjan Dulc, Miha Pečarič
DREAM TEAMTomaž Pezdirc, Sergej Jelenc
RH BIRO MMZlatko Štravs, Jaka Malnarič
ŠD BUTORAJIvan Klobučar, Marko Panjan, Aleš Hudelja
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab, Ivan Kajin
ŠD TRIBUÈEJanez Horvat, Rajko Trempus
ODPISANIMatej Weiss, Damijan Butala
K2Roman Markovič, Igor Melinček

#EKIPAKLUBJESEN Z-PPOMLAD Z-PT
1.MAS TECH NTKBK7/18/132
2.ŠD LOKVENTKBK7/18/132
3.ANA D.O.O.NTKBK6/26/329
4.DREAM TEAMNTKBK6/26/329
5.BUTORAJ 1NTKBK4/44/525
6.2F2PNTKBK3/53/623
7.K2NTKBK0/83/620
8.BUTORAJ 2 NTKBK1/72/720
9.ŠD TRIBUČE NTKBK2/61/820
10.BIRO MMNTKBK0/03/612

EKIPAČLANI EKIPE
MAS TECHJani Dražumerič, Tomi Blagojevič
ŠD LOKVEThomas Kuhar, Damjan Dulc
ANA D.O.O.Martin Lindič, Roman Horvat, Jurij Kure, Janez Butala
DREAM TEAMTomaž Pezdirc, Sergej Jelenc
BUTORAJ 1Peter Butala, Aleš Hudelja
2F2PIgor Kapš, Andrej Žvab
K2Roman Markovič, Igor Melinček
BUTORAJ 2Ivan Klobučar, Marko Panjan
ŠD TRIBUČEJanez Horvat, Rajko Trempus
BIRO MMJaka Malnarič, Damijan Butala

Vse podrobnosti iz tekmovanja v posamični konkurenci po sezonah, dobite na spodnjem gumbu.